KONCERTY PRO MATEŘSKOU ŠKOLU KAMARÁD

Žáci hudebního a literárně dramatického oboru ZUŠ připravili společně se svými učiteli výchovné koncerty pro děti ve dvou mateřských školách. 24. října dopoledne přijeli zahrát dětem ve Zdiměřicích a 25. října pak děti z MŠ Kamarád v Jesenici přišly do divadelního sálu hlavní školní budovy, aby se seznámily s hudebními nástroji, které ne všichni znají. V podání svých starších kamarádů nebo samotných učitelů ZUŠ si poslechly, jak zní klarinet či altsaxofon, zazpívaly si akordeonem, který znaly jen jako harmoniku, seznámily se s nástroji jako je lyra či tzv. polnice, tedy polní nebo poštovní trubka. V závěru je pak čekala pohádka z Večerníčku o Machovi a Šebestové, kterou pro ně s vlastnoručně vyrobeným loutkami zahrály žákyně literárně dramatického oboru ZUŠ.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ