MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ SOUTĚŽ LES CLÉS D´OR

Čtyři žáci klavírního oddělení základní umělecké školy se 27. ledna 2019 zúčastnili mezinárodní soutěže, která se poprvé konala v roce 1992 v Paříži. Jejím cílem je objevovat mladé talenty v různých hudebních oborech a především povzbudit a motivovat všechny účastníky k dalšímu hraní. Soutěž se koná již ve 12 zemích a letos poprvé probíhala také v České republice, kde prostory pro hudební klání, krásný koncertní sál i zázemí poskytla ZUŠ Jana Hanuše v Praze. Účastníky v několika kategoriích hodnotila mezinárodní porota v čele se zakladatelem této soutěže, koncertním pianistou Gérardem Gahnassiou. Celkem dvě naše žákyně získaly čestná uznání. Eliška Č. ze třídy K. Badarovského v kategorii 4 a Tatiana S. ze třídy B. Lvové v kategorii 5.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ