PRAŽSKÉ POETICKÉ SETKÁNÍ 2017

Ve dnech 7. a 8. března 2017 se uskutečnilo v Domě dětí a mládeže Jižní Město okresní kolo recitační přehlídky Pražské poetické setkání. Zúčastnilo se více než 80 dětí ve čtyřech kategoriích dle věku recitátora. V porotě letos zasedli Radka Tesárková, Eva Hadravová a Karolína Stehlíková. Po skončení každé kategorie měly děti možnost za jednotlivými porotkyněmi zajít a svůj výkon s nimi konzultovat.

ZŠ a ZUŠ Jesenice reprezentovali:  v první kategorii Jan Málek (oceněn za přirozený projev v básni P. Šruta „Nic“) a Tereza Volfová (oceněna za vnitřní představu v básni Z. Kriebela „Malý zahradník“), ve druhé kategorii Kristýna Čakanová a Julie Mikešová (oceněna za práci na textu D. Walliemse „Obyčejný bolavý zub“), ve třetí kategorii Valerie Voborská (oceněna za zaujetí textem S. Silversteina „Únos“) a Kateřina Drechslerová (získala cenu s postupem do krajského kola za interpretaci textů M. Macourka „Žirafa“
a R. Cooperové „Drby z dívčích záchodů - Po vyučování“) a v kategorii čtvrté Adéla Haschková.

Všem recitátorům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy, oceněným gratulujeme a Kačce přejeme hodně štěstí v krajském kole recitační přehlídky, které se uskuteční 8. dubna 2017 v Praze.

MgA. Štěpánka G. Borská