PRAŽSKÉ POETICKÉ SETKÁNÍ 2019

Ve dnech 12. a 13. března 2019 se žáci literárně dramatického oboru ZŠ A ZUŠ JESENICE, p.o., zúčastnili okresního kola recitační přehlídky Pražské poetické setkání, které se konalo v Domě dětí a mládeže Jižní Město v Praze. Na programu byla próza i poezie známých i méně známých autorů.

Ve čtyřech kategoriích vystoupilo téměř 70 recitátorů. Porota hodnotila dramaturgický výběr textu a jeho interpretaci. Po skončení jednotlivých kategorií proběhl i krátký hodnotící seminář, kdy si recitátoři mohli o svém výkonu popovídat s porotci individuálně.

Z osmi recitátorů vyslaných naší školou vybojovali postup do krajského kola žáci Klára H., Silvie D. a Patrik M. U. Za interpretaci a práci na zvoleném textu byli oceněni žáci František V., Kristýna P. a Adéla D.

Všem oceněným gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí v krajském kole, které proběhne první dubnový víkend v Praze 8.

MgA. Štěpánka G. Borská,
učitelka LDO