Škola v přírodě Ekocentrum Vlašim - třídy 3.C a 3. D

Malebná krajina pod Blaníkem v blízkosti Vlašimského zámku poskytuje útočiště živočichům české krajiny, kteří by nedokázali již žít ve volné přírodě.

Zabydleli se v Minizoo – Parazoo v areálu Ekocentra. Tady nás přivítalo velmi příjemné ubytování  a tady jsme prožili zajímavý a příjemný týden. Děti měly dva výukové bloky- Stará řemesla a Týden pro šikuly. Učení v přírodě, praktické činnosti a pozdrav krkavce, který nás vítal slovem – Nazdáááááár,byly  součástí každého dne.  Rozčepýřené hlavičky dětí  válely v parku z mírného svahu na trávníku sudy a žádná z nich si na mobilní telefon ani nevzpomněla. Příroda je mocná čarodějka a učit Prvouku přímo u dubu, u vydry u rozchodníku či sovy sněžné je prostě senzační. Cíl mise byl splněn – poznali jsme zakrátko rostliny i každé lesní zvířátko -- i vydru !!!

Marcela Nevečeřalová , tř. uč. 3.C