VÝSTAVA V ATRIU MÚ

V tomto školním roce končí první absolventi sedmiletého I. stupně výtvarného oboru základního uměleckého vzdělávání ze třídy akademické sochařky Jitky Wernerové a MgA. Pavly Naďové. Sedm z těchto absolventů představuje jesenické veřejnosti své absolventské práce na výstavě v atriu městského úřadu na výstavě, která potrvá až do konce září tohoto roku, tak aby ji mohla zhlédnout velká část jesenické veřejnosti. Slavnostní otevření výstavy se konalo 21. května za přítomnosti starosty města Ing. Pavla Smutného, který se ujal úvodního slova. Zmínil nejen úspěšnou práci mladých výtvarníků, ale ocenil také samotnou existenci základní umělecké školy, která nabízí dětem kvalitní využití volného času a především rozvoj jejich uměleckých zálib. Jednotlivé absolventy Kateřinu a Kláru Habánovy, Veroniku Krajčovou, Terezu Škvorovou, Olivera Parikrupu, Petra Skřivánka a Olivera Škařupu pak krátce představila J. Wernerová. V hudební části vernisáže vystoupila flétnistka Klára Sklenská za kytarového doprovodu učitele Zorana Rističe a saxofonové duo Anika Soukupová se svým učitelem Josefem Bártou. Potěšila nás účast a zájem dalších představitelů města, místostarosty Martina Kuruce, tajemnice úřadu Mgr. Hany Haubertové, zastupitelky a předsedkyně kulturní komise Ing. Jany Vidímové, ale také kolegů i žáků základní školy, i občanů Jesenice, kteří na zahájení výstavy přišli.

Blažena Lvová ZŘ školy pro ZUŠ