Jesenické vajíčko – 9.2.2016

Dne 9. 2. se v divadelním sále naší školy konala přehlídka recitátorů s názvem Jesenické vajíčko. Účast byla veliká.

Mladí recitátoři byli rozděleni do pěti kategorií: 0. kategorie (0. a 1. ročník), 1. kategorie, která byla nejpočetnější (2. a 3. ročník), 2. kategorie (4. a 5. ročník), 3. kategorie (6. a 7. ročník) a nakonec 4. kategorie (8. a 9. ročník). V divadle panovala přátelská atmosféra, děti přišli podpořit rodinní příslušníci, učitelé i spolužáci. Všichni recitátoři nadchli jak široké publikum, tak odbornou porotu. Žáci překvapili svou odvahou, výběrem mnohdy velmi náročných básní, uměleckým projevem, pobavili humornými texty, ale hlavně nás všechny potěšili nadšením pro recitaci. Bylo se rozhodně na co dívat.  Z každé kategorie (kromě 0. kategorie) byli vybráni 2 zástupci, kteří budou reprezentovat naší školu na okresní soutěži.

Mezi nejlepšími recitátory se umístili tito žáci:

0. – 1. třídy:

Anička Kubová, 1. A