ŠKOLNÍ NOVINKY

Měsíc je opět pryč a my se můžeme pochlubit dalšími úspěchy.

Podařilo se nám navázat úspěšnou spolupráci se zástupci rodičů jednotlivých tříd. Klub rodičů, který byl založen, se bude pravidelně scházet v prostorách školy a s vedením školy probírat aktuální problémy i radosti, požadavky i pochvaly. Zatím dolaďuje některé náležitosti, rodiče se domlouvají na definitivním názvu i na častosti schůzek, ale myslím, že lze tento počin hodnotit velmi kladně. Předsedkyní tohoto klubu byla zvolena paní Helena Janková, která se za pomoci ostatních členů zasadí o přínosnou spolupráci rodičů a školy.

Dalším počinem, kterým se škola může pochlubit, je zavedení pravidelných školících odpolední pro rodiče. Poprvé jsme se sešli ve středu 12. října, kdy jsme se sešli s paními lektorkami, které nás i rodičovskou veřejnost seznámily s tím, jak pracovat doma s dítětem tak, aby bylo úspěšné (nejen) ve škole. Začátkem listopadu nás čeká další setkání, kdy se na základě žádosti rodičů budeme věnovat domácí přípravě dětí nultých, prvních a druhých tříd. Paní učitelka Jarmila Hrdličková účastníky seznámí s metodou výuky matematiky podle prof. Hejného, nácvikem čtení i s grafomotorickými cviky, důležitými pro rozvoj hrubé i jemné motoriky. Toto vše by mělo usnadnit domácí přípravu dětí a rodičům pomoct s některými nejasnostmi plynoucími ze školních metod.

Dalším velikým úspěchem je účast našich žáků v turnajích minifotbalu, o kterých si přečtěte v dalším článku.