Ukončení působení rodilé mluvčí – vyjádření školy

Vážení rodiče,

s lítostí Vám oznamujeme, že rodilá mluvčí Julia Janson, která od září působila na naší škole v rámci programu CIEE, ukončila své působení v programu a vrátila se zpět do Spojených států. Důvodem jsou zdravotní komplikace umocněné nevyhovující situací s ubytováním.

Jak škola, tak rodilá mluvčí hodnotí toto působení velmi pozitivně. Přestože nebylo časově možné, aby se Julia dostala do každé skupiny angličtiny každý týden, žáci si hodiny s ní velmi chválí, považují je za přínosné a přítomnost rodilé mluvčí za obrovsky motivující. Sama Julia uvedla, že práce v jesenické škole pro ni byla jedna z doposud nejpozitivnějších pracovních zkušeností, a že ji opravdu mrzí, že musí žáky a kolegy opustit.

Naše škola by ráda ve spolupráci s rodilými mluvčími nadále pokračovala. V současnosti jednáme se zprostředkující agenturou o variantě, že by k nám dojížděli rodilí mluvčí z Jílového nebo Říčan alespoň na pár dní v týdnu.

ZŠ A ZUŠ JESENICE, p. o.