Český den proti rakovině 2016 v Jesenici

Ve středu 11. května 2016 se v celé České republice uskutečnil Český den proti rakovině, který měl letos za cíl podpořit prevenci rakoviny prsu.

Naše škola se zapojila do této akce již popáté. Členové Žákovského parlamentu a dobrovolníci z devátého ročníku si vybrali stanoviště po celé Jesenici, například jesenický Albert, Lidl, autobusové zastávky, školky i školy a další místa. Už v půl sedmé se žáci oblékli do žlutých triček a vyrazili na určená stanoviště. Květ měsíčku lékařského, který je každoročně symbolem této nadace, si lidé mohli zakoupit za 20 Kč. Den byl prosvícen nejen sluncem, ale i ochotou mnoha lidí přispět k dobré věci a umožnit tak nemocným lidem prožít svůj život lépe. Sbírka byla úspěšná, neboť se nám podařilo vybrat potěšujících 38 523 korun a 22 Eur. Dobře vydařená akce nás motivovala pokračovat v ní i v příštích letech.

Natálie Čaradyová IX.A, Filip Trávníček VII.B