FOND SIDUS

I v letošním školním roce 2019/20 se naše jesenická škola rozhodla spolupracovat s neziskovou organizací Fond Sidus. Fond Sidus dlouhodobě podporuje nemocné děti a to jak po materiální, tak po finanční stránce.

Žákovský parlament pod vedením paní učitelky Panošové se tradičně ujal organizace této charitativní akce. Jedná se o prodej produktů navržených Fondem Sidus, vydělané peníze pak putují 10 vybraným dětem, které tuto pomoc nutně potřebují. Tentokrát se prodávaly originální náramky, do kterých se vkládají obrázkové piny a klíčenky.

Letos se podařilo utržit celkem 13 711 Kč, což je pro nás opravdu velký úspěch. S nadací máme v plánu spolupracovat i do budoucna a doufáme, že se nám bude při pomoci dětem neustále dařit a že budeme i nadále naplňovat motto Fondu Sidus „vracíme dětem úsměvy“.

Tímto bychom chtěli poděkovat za spolupráci paní učitelce Zlatě Markové a Janě Smutné.

za žákovský parlament jesenické školy Natálie Bešková