HUDBA PRO VŠECHNY GENERACE - 9.6.2017

V pátek 9. června se konal ve velkém sále Společenského centra Jesenice koncert školního orchestru a jeho hostů, dalších komorních uskupení, jimiž byla dua, tria, kvarteta, houslový, akordeonový, kytarový a pěvecký soubor se svými sólisty Petrem Pravdou, Míšou Chmelařovou a Lindou Merabetovou. V programu zazněla „hudba pro všechny generace“, jak zněl také název programu. V publiku, které tvořili především rodiče a příbuzní všech vystupujících, zasedly také představitelky Města Jesenice, starostka Mgr. Radka Vladyková, radní Ing. Alexandra Kocková a Zdeňka Pašková. Mezi pravidelné hosty našich akcí patří také zastupitelka a místní kronikářka Jana Vidímová. Své bývalé žáky si přijel poslechnout Mgr. Josef Buchal s kolegyněmi Mgr. Dagmar Ryčlovou, Mgr. Alenou Zemkovou a Mgr. Romanou Šílovou. Poděkování za přípravu všech vystupujících patří vedoucímu a dirigentovi školního orchestru Josefu Bártovi, vedoucí houslového souboru Elišce Mynaříkové, kterou na koncertu zastupoval Jan Klimenda, vedoucí akordeonového souboru MgA. Ireně Pastierikové, vedoucí komorního pěveckého sboru MgA. Janě Hrdličkové a dalším pedagogům, kteří na přípravě vystupujících spolupracovali: Markéta Kořínková (flétny), Lucie Chmelařová (flétny), Tomáš Formánek (bicí), Jakub Lenz (kytary), Jakub Šefl (trubky).

Blažena Lvová, zást. řed. školy pro ZUŠ