HUDEBNĚ POETICKÝ VEČER

Setkání poezie a prózy s hudbou se konalo na Den učitelů, ve čtvrtek 28. března v podvečer, kdy se v  divadelním sále školy sešla desítka žáků literárně dramatického oboru z vyšších ročníků s programem, v němž zazněly verše i vtipné a moderní literární texty nejen pro děti. Program dramaturgicky sestavila a se svými žáky připravila učitelka LDO Štěpánka Borská a doplnila ve spolupráci s kolegy a jejich žáky z hudebního oboru ZUŠ vystoupeními instrumentálními i pěveckými. V úvodu večera zahrál akordeonista Samuel K., stříbrný z krajského kola soutěže ZUŠ, malé zpěvačky Tatianu B., Elen S. a Viktorku T. připravila Andrea Jiskrová, na klavír hráli Adrian K. a Linda K., hrou na kytaru doplnil svůj přednes Filip T. Všichni žáci byli perfektně připraveni, přednášeli suverénně zpaměti, s výrazem a uvolněně, rodičovské publikum se dobře bavilo a díky tomu tak i v malém „školním“ prostoru vznikla hodinka příjemné atmosféry malé poetické kavárny (bez kávy).

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ