JARNÍ PETRKLÍČ 2020 - VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA

Ve dnech 3. a 4. března se konala školní kola soutěže Jarní petrklíč, určené mladým hudebníkům a zpěvákům do 15 let bez ohledu na to, kde se umělecky vzdělávají – ať už ve škole základní či umělecké, případně v rámci soukromé výuky. V celkem 5 kategoriích (mladší instrumentalisté, starší instrumentalisté, mladší zpěváci, starší zpěváci, komorní sbory a soubory) byla přihlášena téměř padesátka dětí, z toho nejpočetněji byla obsazena kategorie starších instrumentalistů. Všichni zúčastnění byli žáky naší základní umělecké školy a dlužno dodat, že celková úroveň našich soutěžících se stále zlepšuje, o čemž svědčí i to, že kromě jediného umístění v „bronzovém pásmu“ byli všichni ostatní hodnoceni s umístěním pouze v „pásmu stříbrném“ (většina účastníků) a ve „zlatém pásmu“. Poděkování patří všem pedagogům, kteří děti pro soutěž připravili, a porotcům, kteří se postarali o bezchybný průběh soutěže: K. Badarovskému, J. Bártovi, M. Bělanskému, J. Hrdličkové, M. Jersákovi, M. Kořínkové, E. Mynaříkové, J. Panenkové, I. Pastierikové, J. Šeflovi, Š. Zámečníkové a M. Nevečeřalové (ZŠ). Žákům i jejich pedagogům blahopřejeme a postupujícím do finále 26. března v KD Krakov (Praha 8) přejeme hodně úspěchů! Tabulka výsledků – viz níže.

Blažena Lvová, ZŘ školy pro ZUŠ

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA V KATEGORIÍCH

MLADŠÍ INSTRUMENTALISTÉ

ZLATÉ PÁSMO: Kán Michael, Kašparová Linda, Pan Vivian