JARNÍ PETRLÍČ, FINÁLE 2019

Ve finále 31. ročníku, které se konalo v kulturním domě Krakov v Praze 8 ve čtvrtek 21. března, naši školu reprezentovalo v pěti kategoriích ze šesti celkem 13 žáků. Ti do tohoto finále postoupili jako vítězové školních kol, která se u nás konala ve dnech 5. a 6. března. Ve všech kategoriích se letos sešla velmi kvalitní konkurence a některé výkony byly na mimořádně vysoké úrovni. Naši žáci získali celkem 6 umístění v bronzovém pásmu: Lucie D. v kategorii mladších zpěváků, Tereza T. v kategorii starších zpěváků, Klára K. a Tereza P. v kategorii mladších instrumentalistů, Tatiana S. v kategorii starších instrumentalistů, saxofonové trio AJA (Anička B., Jakub Š., Anika S.) v kategorii komorních souborů. Nejvýše dosáhl akordeonista Samuel K. v kategorii starších instrumentalistů, který se umístil ve stříbrném pásmu. Poděkování za úspěšnou reprezentaci školy patří všem soutěžícím i učitelům, kteří tyto žáky na soutěž připravili: K. Badarovskému, J. Bártovi, J. Hrdličkové, M. Kořínkové a I. Pastierikové.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ