JESBAND NA JAKUFESTU

Orchestr Jesband, který tvoří současní i bývalí žáci hudebního oboru ZUŠ, přijal pozvání k účasti na 6. ročníku open air festivalu JAKUFEST, jehož pořadatelem je Základní škola Jakutská ve spolupráci s Městskou částí Praha 10. Jedná se již o tradiční akci, která se odehrává vždy na začátku června v atmosféře blížícího se konce školního roku a která je přístupná nejširší veřejnosti, především však žákům a rodičům. Odehrává se po celý den v areálu ZŠ, především na školním sportovním hřišti, na hlavním krytém pódiu pro hudební vystoupení a na velkém nekrytém pódiu, určeném pro vystoupení tanečních souborů a skupin. V sobotu 8. června krátce po poledni tu vystupoval se svým programem také jesenický Jesband pod vedením Josefa Bárty se zpěvačkou Adélou Halenčákovou. Mezi již ostřílenými orchestry nejen z pražských škol se rozhodně neztratil a výběr skladeb i vtipné průvodní slovo dirigenta, bezchybný výkon všech členů orchestru a perfektní projev zpěvačky, to vše si získalo posluchače už od první skladby Mission Impossible. Sir Duke probudil dokonce u jednoho páru chuť si přímo pod pódiem zatancovat a závěrečnou Tequillu doprovázel potlesk posluchačů od začátku až do konce. Ocenili jsme všichni bezchybnou organizaci celé akce, kdy se vystoupení na jednotlivých pódiích plynule a bez zádrhelů střídala, kvalitní ozvučení, zájem veřejnosti a pozorné posluchače i zajištění kvalitního občerstvení. Určitě se rádi tohoto festivalu zase za rok zúčastníme.

Blažena Lvová, ZŘ školy pro ZUŠ