KONCERT K VÝROČÍ VZNIKU NAŠÍ REPUBLIKY - 25. ŘÍJNA 2018

K oslavám stého výročí vzniku samostatného Československa připravili ve čtvrtek 25. října svůj program také žáci a učitelé jesenické ZUŠ. Byl složen téměř výhradně z písní a skladeb českých i slovenských autorů, s nimiž před tentokrát zcela zaplněný divadelní sál školy postupně předstupovali ti nejmenší s melodiemi z oblíbených Večerníčků, ti starší pak ať už jako sólisté nebo ve spolupráci se svými učiteli s písněmi či melodiemi od Jaroslava Ježka, Petra Ebena, Vítězslavy Kaprálové až po skladby z českých muzikálů a filmů. Hudební produkci pak uzavíralo neobvyklé zdramatizování Svatební košile K. J. Erbena, kterou žákyně literárně dramatického oboru spolu se svou učitelkou Štěpánkou Borskou nastudovaly jako stínové divadlo. Připravený program tematicky doplnila část výstavy k výročí 930 let „poštovní stanice“ v Jesenici, kterou nám zapůjčil městský úřad. Potěšitelné bylo kromě dobře vybraných i pečlivě připravených vystoupení (i přes krátký čas, který uplynul od začátku školního roku) to, že se v divadelním sále hlavní školní budovy v podvečerních hodinách sešlo početné publikum nejen z řad rodičů vystupujících dětí, ale své žáky si přišli poslechnout i jejich třídní učitelé ze základní školy i její další zaměstnanci, bývalí učitelé i představitelé města.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ