KONCERTY ABSOLVENTŮ I. CYKLU HUDEBNÍHO OBORU ZUŠ

Celkem devět žáků úspěšně ukončilo první cyklus/stupeň základního uměleckého vzdělávání ve školním roce 2018/2019. Své studium završili buď samostatným absolventským vystoupením v rámci komorního koncertu, nebo v rámci závěrečných přehrávek své třídy. Koncerty se konaly tradičně v divadelním sále hlavní školní budovy, pro koncert v mimořádných prostorách Muzea Bedřicha Smetany v centru Prahy se rozhodli absolventi učitelů Marka Jersáka a Jakuba Šefla. Flétnistka Sára Tomášková a trumpetista Martin Šilha přednesli svůj program v krásném prostoru muzejního koncertního sálu za doprovodu klavíristy Krste Badarovského, jako host vystoupil violoncellista Milan Bělanský. Flétnistka Klára Sklenská ze třídy Markéty Kořínkové a kytarista Filip Trávníček ze třídy Jakuba Lenze sestavili společný program spolu s absolventkami literárně dramatického oboru Silvií Dobrevovou a Kateřinou Drechslerovou ze třídy Štěpánky Zámečníkové (Borské), který předvedli v jednom z horkých červnových podvečerů v divadelním sále školy, který je naštěstí jako jeden z mála školních prostor plně klimatizován. V dalším podvečeru zde zazněl pestrý program dvou absolventů pěveckého oddělení ze třídy Jany Hrdličkové: Bára Hanušová a Jonáš Bohatý se představili sólově i v duetech jako téměř profesionální zpěváci v písních lidových, populárních i muzikálových. V oboru hra na klavír absolvovali sedmileté studium Natálie Hlaváčková ze třídy Krste Badarovského, Kristýna Smutná ze třídy Blaženy Lvové, Jonáš Bohatý ze třídy Ireny Pastierikové a v oboru hra na housle ukončila studium prvního cyklu Magda Bláhová ze třídy Elišky Mynaříkové.

Blažena Lvová, ZŘ školy pro ZUŠ