Masopust 23. 2. 2019

Letošní fašankový čili masopustní průvod vycházel tradičně od základní školy U Rybníka. Masky dospělé i dětské, muzikanti, ale především přihlížející bez masek se shromáždili před školou, aby se podívali na zkrácenou verzi masopustních her a taškařic, jimiž končívalo období vánoční hojnosti a začínalo období půstu, trvajícího až do velikonočních svátků. Tradičních rolí, typických pro tyto lidové oslavy, k nimž patří především pestrobarevný Masopust, Medvěd, Brůna čili Kobyla, Půst, Smrtka a především Pronobus spolu se skutečným rychtářem jako představitelem obce, se ujali učitelé základní a základní umělecké školy, zástupci města a členové komisí. Hlavní část masopustních oslav se pak odehrávala v prostorách společenského sálu MÚ Jesenice.   

za ZŠ a ZUŠ Jesenice Blažena Lvová