NAŠE ŠKOLNÍ JÍDELNA - INSPIRACE PRO DALŠÍ STŘEDOČESKÉ ŠKOLY

Informace pro rodiče ze školní jídelny

  V naší jídelně používáme denně čerstvé, kvalitní suroviny. Pokud je to možné, dáváme přednost českým výrobcům a dodavatelům. Při výběru potravin je hlavním kritériem kvalita a původ.

  Polévky připravujeme ze základního vývaru z masa a zeleniny, pouze v malém množství k dochucení používáme prostředky bez glutamátů. Maso se dováží denně čerstvé od našich zpracovatelů (např. Maso Planá atd.)

  Bramborová kaše se vaří z brambor, mléka a másla. Knedlíky si jídelna připravuje vlastní.  Žáci dostávají dostatečné množství ryb a luštěnin.

  Děti mají denně v chladicím pultu zeleninové saláty, ovoce, jogurty. Připravujeme vlastní moučníky (i ze špaldové mouky), tvarohové dezerty s cereáliemi, pudinky.

Díky výše popsanému je naše školní jídelna a její denní nabídka dezertů velkou inspirací pro další jídelny z Prahy a Středočeského kraje, které k nám vysílají své zaměstnance, kteří pak naše nápady aplikují ve svých školních jídelnách.

  K přípravě nápojů používáme hlavně ovocné čaje Biogena, 100% džusy (jedná se o koncentrát z ovoce i s dužinou, po naředění vzniká kvalitní džus s kousky ovoce). K obědům podáváme i čistou vodu.

Dobrou chuť přeje

D. Truhlářová

vedoucí školní jídelny