POLOLETNÍ PŘEHRÁVKY

Ve středu 16. ledna 2019 se v divadelním sále školy sešli žáci ze třídy Josefa Bárty, aby předvedli především svým rodičům a dalším posluchačům, co se naučili a zvládli během prvního pololetí tohoto školního roku. Hru na zobcovou flétnu předvedli nejmladší žáci, kdy pro některé z nich to bylo úplně první vystoupení, ti větší, kteří mají začátky ve hře na zobcovou flétnu již za sebou, se představili jako hráči na klarinet či saxofon - respektive hráčky, neboť výraznou měrou stále převládají dívky. Bezchybně připravený program zahrnoval průřez od lidových písní, přes úpravy klasických skladeb až po známé a populární melodie.

Nejinak tomu bylo následující den ve čtvrtek 17. ledna, kdy divadelní sál hlavní školní budovy obsadili žáci Ireny Pastierikové, což znamenalo, že svůj program předvedli malí i větší akordeonisté a klavíristé ve hře zcela sólové, ale i jako hráči v malých komorních uskupeních jako jsou klavírní či akordeonová dua nebo smíšený soubor, doplněný o malého hráče na bicí nástroje ze třídy Tomáše Formánka. I zde se bezchybně předvedli úplní začátečníci, kteří mají za sebou jen několik měsíců výuky, až po žáky z vyšších ročníků. Příjemnou vzpomínkou na uplynulý čas vánoční pak bylo závěrečné vystoupení malého akordeonového souboru s doprovodem klavíristky a zmíněného hráče na bicí v úpravě známé skladby J. Lennona Happy Christmas.

Blažena Lvová,
ZŘ školy pro ZUŠ