RADEK BANGA - PREVENTIVNÍ PROGRAM (PŘEDNÁŠKA)

Dne 18. prosince 2018 naši školu navštívil Radek Banga se svým preventivním programem „Když chceš, tak to dokážeš!“. Nejprve nám vyprávěl o svém spolužákovi ze základní školy, kterého potkal smutný osud. Ve třídě nebyl oblíbený a spolužáci ho neměli rádi a šikanovali ho. Ve třinácti letech proto zkusil heroin, aby se dostal do nějaké party, a stal se pak na něm závislý. Kvůli tomu zanedlouho zemřel na předávkování. Dále nám Radek Banga vyprávěl o tom, jaké to měl doma a ve škole on, jak v patnácti skončil na ulici. Nebýt jeho silné vůle a jeho motta „chceš, konej, dokážeš“ byl by tam možná stále. Uvědomil si, že se chce věnovat hudbě, stál si za tím a vše tomu podřídil. Celá jeho přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Pochopili jsme, že si máme vážit naší rodiny a toho, co máme. Za všechny žáky mu tímto děkuji za poutavou přednášku.

Veronika Krajčová, 9. A