SCREENINGOVÉ TESTOVÁNÍ 22. A 29. 11. 2021

Vážení rodiče,

v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 12. 11. 2021 proběhne na celém území České republiky ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 screeningové testování na onemocnění covid-19, a to na všech školách po celé ČR.

Testování proběhne pod dohledem pedagogických pracovníků antigenními testy zn. SEJOY.

Odkaz na video najdete zde:

Sejoy

Leták k testování najdete zde Sejoy

Všichni přítomní mají po celou dobu odběrového procesu správně nasazené roušky kromě krátkého intervalu, kdy testovaný vykonává samoodběr.

Testování NEPODSTUPUJÍ žáci a žákyně, kteří splní a doloží níže uvedené podmínky:

– očkovaní – 14 dní po plně dokončeném očkování,

– prodělaní onemocnění covid-19 (max. 180 dní od prvního pozitivního testu),

– doložení negativního výsledku testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).

Pokud se dítě nebo žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a družině a dodržení dalších opatření) – více viz odkaz (Screeningové testování ve školách listopad 2021)

Josef Čížkovský