SOUTĚŽ - HELPÍKŮV POHÁR 2019

Helpík – jeseničtí žáci si přivezli zlato

Černošice 7. května 2019 uvítaly na fotbalovém hřišti třicet sedm dvojic žáků pátých tříd ze Středočeského kraje. Žáci však nehráli fotbal, ale občanské sdružení Helpík zde tradičně odstartovalo soutěž o Helpíkův pohár. Žáci v této soutěži prokazují znalosti potřebné k záchraně toho nejcennějšího – lidského života a zdraví.

Žáci naší jesenické školy si poradili s ošetřením namaskovaných figurantů velmi dobře. Zlato si přivezli V. Mádl a M. Martínek. Na bramborovou medaili dosáhli T. Volfová a T. Havlíčková. Tyto dvě dvojice postupují do celostátního kola, které je součástí mezinárodní soutěže posádek zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz ve Velkých Losinách.

Pěkného umístění i dosáhli J. Brych , J.Blažek a J. Pešelová, A. Chametová.

Žáci si přivezli nejen medaile, ale především nové zkušenosti potřebné záchraně lidského života a zajímavé zážitky. Mohli se podívat do sanitky, hasičského vozu a shlédnout profesionální cvičení hasičů, které simulovalo vyproštění řidiče z vozu.

Blahopřejeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci a rodičům za podporu svých dětí.

Bc. Zlata Marková