VÝSTAVA V ATRIU MÚ

Jedním z projevů spolupráce školy a města jako jejího zřizovatele jsou i realizované výstavy výtvarných prací našich žáků. V uplynulém školním roce to byla výstava absolventských prací žáků ZUŠ ze třídy akademické sochařky J. Wernerové, v současné době jsou v atriu ve 2. patře městského úřadu k vidění výtvarné práce žáků šestých tříd základní školy, které v rozvíjení jejich výtvarných schopností vedou pedagogové Bc. Vendula Parezová a Mgr. Tibor Rozsnyó. 27. února ve čtvrtek odpoledne byla výstava „Umění XX. století očima dětí“ slavnostně otevřena za přítomnosti členů rady města v čele se starostou ing. Pavlem Smutným, který výstavu také zahájil. Hudební doprovod obstaralo flétnové duo ze ZUŠ Linda a Terezka ze třídy Markéty Kořínkové. Starosta ing. Pavel Smutný i pověřený ředitel školy Mgr. Josef Čížkovský v úvodním slovu ocenili jak pedagogickou práci učitelů a odborné vedení obou výtvarníků, tak úroveň vystavených prací žáků ZŠ. Tu pak krátce představila Bc. Vendula Parezová. Výstava je volně přístupná veřejnosti a ti, kteří mají zájem, si ji mohou prohlédnout v úředních dnech na MÚ.

Blažena Lvová, ZŘ školy pro ZUŠ