VÝSTAVA ŽÁKŮ VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ - 8. 6. 2017

Ve čtvrtek 8. června odpoledne byla slavnostně otevřena výstava v atriu firmy Ferring-Léčiva, a.s., představující výsledky celoroční práce žáků výtvarného oboru ZUŠ ze třídy akademické sochařky Jitky Wernerové a MgA. Pavly Naďové. Na výstavě jsou k vidění tzv. klasické výtvarné práce (kresba, malba, grafika), ale i objekty trojrozměrné – keramické či kašírované. Vernisáž zahájila Mgr. Anna Štrosová z firmy Ferring-Léčiva, a.s. za přítomnosti ředitelky ZŠ a ZUŠ Jesenice, p. o. a představitelek vedení Města Jesenice, starostky Mgr. Radky Vladykové, radních Ing. Alexandry Kockové a Zdeňky Paškové. V kulturní části vernisáže vystoupili žáci hudebního oboru ZUŠ Ivan Lubyako se sólovou skladbou pro flétnu „Ptáci“ (J. v. Eyck) a Sabina Stodolová spolu se svou učitelkou Štěpánkou Borskou s Romancí in D pro dvě kytary (C. Süsser) a Kateřina Drechslerová s humornou básní M. Macourka „Žirafa“.

Blažena Lvová, zást. řed. školy pro ZUŠ